1.  Decyzją Biskupa Kazimierza Gurdy, nasze Duszpasterstwo zawiesza swoją działalność liturgiczną na czas wakacji, co oznacza, że nie będzie Mszy Świętych niedzielnych, ani środowych – przez lipiec, sierpień i wrzesień.

2.  W tym czasie Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego w Siedlcach zostanie przeniesiony do Domu Księży Emerytów, przy ul. Kościuszki 10.

3.  Przez całe wakacje jestem pod telefonem – do Waszej dyspozycji, jeśli idzie o rozmowę, czy osobiste spotkanie, w umówionym czasie i miejscu.

4.  Przypominam o inicjatywie GIGANTYCZNY SZTURM DO NIEBA w intencji Środowiska Akademickiego, Duszpasterstwa Akademickiego i Młodzieży w Kościele. Szczegóły na naszej stronie i na plakacie. Jednocześnie informuję, że przez całe wakacje raz w tygodniu w tej intencji odprawię Mszę Świętą – tak, jak w ciągu roku.

5.  Nowe Ogłoszenia na stronie nie będą w wakacje zamieszczane, natomiast pojedyncze informacje bieżące – na przykład o audycjach DROGAMI MŁODOŚCI, w Katolickim Radiu Podlasie, albo o wyjazdach wakacyjnych – na bieżąco na naszym profilu fb.

6. Zachęcam do zapoznania się z propozycją Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego:  http://drsiedlce.pl/studium-zycia-rodzinnego/

Wiadomość także na plakacie, umieszczonym w gablotach.

7.  Już dzisiaj zapraszam na kolejny KODEŃSKI WIECZERNIK AKADEMICKI, w ostatnią niedzielę wakacji, czyli 25 września. Modlić się będziemy o szczęśliwy nowy rok akademicki, a tematem spotkania będzie: NADZIEJA. Szczegółowe ogłoszenia i plakat – bliżej spotkania, na naszej stronie i na fb.

8.  Z całego serca dziękuję Społeczności Akademickiej, a więc Profesorom, Wykładowcom, Pracownikom oraz Studentom, a także wszystkim Osobom, związanym z naszym Ośrodkiem – za ogromne dobro, jakie wspólnie tworzyliśmy w kończącym się roku akademickim. Zapraszam w nowym roku – do nowego miejsca.

Tymczasem, życzę pięknych wakacji i urlopów, prawdziwego duchowego i fizycznego odpoczynku, zapewniając o modlitewnym towarzyszeniu każdej i każdemu z Was! Niech Pan będzie uwielbiony w Waszej dobroci, życzliwości i otwartości!

Z kapłańskiego serca - błogosławię!

Gaudium et spes!

Ks. Jacek