Film o Wydziale

wns2

Aktualności

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, 7 maja Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, zorganizował XVI międzynarodową konferencję naukową z cyklu „International Week”.

iw logo 2018

Temat poruszony na tegorocznej konferencji dotyczył identyfikacji filarów konkurencyjności współczesnej gospodarki na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli licznych krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. W tym roku Siedlce gościły przedstawicieli nauki i biznesu z Ukrainy, Rumunii, Albanii, Turcji, Białorusi, Grecji, Czech oraz Gruzji.

Obrady odbywały się w języku angielskim i były podzielone na trzy sesje. Pierwsza z nich dotyczyła problemów ekologii i rozwoju jako wyzwań XXI wieku. Swoje prezentacje przedstawili: prof. Jan Žukovskis, prof. Gediminas Radzevičius (Litwa), prof. Marina Zelenkevich (Białoruś), prof. Esmeralda Laci (Albania), dr Eva Jílková (Czechy), dr Claudia Ionescu (Rumunia) i dr Regina Demianiuk (Polska).

Problematyka drugiej sesji dotyczyła ekonomii i konkurencyjności we współczesnym świecie. W sesji tej wystapili: prof. Julius Ramanauskas, prof. Rimantas Stašys (Litwa), prof. Vitalij Zinovchuk Zhytomyr, prof. Olga Osadcha, prof. Svitlana Levytska, dr Viktoriia Vovk (Ukraina), prof. Taha Bahadır Saraç (Turcja), dr Tornike Khoshtaria (Gruzja) oraz mgr Krzysztof Trnka (Polska).

Tematyka trzeciej sesji odnosiła się do problemów ekonomii w życiu codziennym i administracji publicznej. Swoje prezentacje przedstawili: prof. Julius Ramanauskas, dr Rasa Pakeltiene, prof. Rimantas Stašys (Litwa), dr Natallia Bandarenka (Białoruś), Tonia Pediaditaki (Grecja) oraz mgr Anastasiya Kapatsevich (Polska).

b296

W kolejnych dniach goście przybyli do Siedlec poprowadzili warsztaty dla studentów naszej uczelni. Wzięło w nich udział ok. 300 studentów z Siedlec oraz studenci z zagranicy.

Podczas warsztatów uczestnicy mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat biznesu i ekonomii międzynarodowej. Zajęcia odbywały się w miłej atmosferze. Podsumowaniem warsztatów były przygotowane a następnie przedstawione przez ich uczestników prezentacje. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie. Studenci naszego Wydziału mogli również odpocząć od trudów pracy podczas warsztatów oraz porozmawiać ze swoimi zagranicznymi nauczycielami w nieco mniej formalnej atmosferze podczas specjalnie dla nich zorganizowanej imprezy integracyjnej w klubie Bollywood-Hollywood.

W trakcie pobytu w Siedlcach goście z zagranicy mieli również możliwość zobaczenia najpiękniejszych miejsc w mieście i regionie, w tym m.in. Domu Pracy Twórczej Reymontówka.

Wszyscy przybyli na Tydzień Międzynarodowy goście chwalili jego dobrą organizację, która możliwa była dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego komitetu organizacyjnego, w składzie: dr Anna Świrska, dr Jolanta Brodowska-Szewczuk, dr Marcin Chrząścik, dr Regina Demianiuk, dr Radosław Korneć, dr Katarzyna Wąsowska, mgr Bartłomiej Suchodolski.

Karolina Moskwiak

Drodzy Studenci

Od dnia 17 marca 2020 r. do odwołania z Dziekanatem Wydziału Nauk Społecznych możecie się Państwo skontaktować pod numerem telefonu:

lub za pomocą poczty elektronicznej: ws@uph.edu.pl

Wydział Nauk Społecznych

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny
w Siedlcach

ul. Żytnia 39
08-110 Siedlce

e-mail: ws@uph.edu.pl
witryna www: www.ws.uph.edu.pl

Władze Wydziału